199D104X9050A2B1E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 1,266
Datasheet
0.1 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V Radial
199D104X9050A2B1E3
DigiKey Part Number
199D104X9050A2B1E3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D104X9050A2B1E3
Description
CAP TANT 0.1UF 10% 50V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
43 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
199D104X9050A2B1E3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.173" Dia (4.40mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.280" (7.11mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
50 V