173D475X9006UWE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 729
In Stock: 111
4.7 µF Molded Tantalum Capacitors 6 V Axial
173D475X9006UWE3
DigiKey Part Number
173D475X9006UWE3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D475X9006UWE3
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 6V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
173D475X9006UWE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
U
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
6 V