173D225X9025VW is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
KEMET
In Stock: 47
Similar
KEMET
In Stock: 131
2.2 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V Axial
173D225X9025VW
DigiKey Part Number
173D225X9025VW-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D225X9025VW
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 25V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
173D225X9025VW Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V