173D106X9050YE3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 173D106X9050YE3 |
Description | CAP TANT 10UF 10% 50V AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 43 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V Axial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 173D106X9050YE3 Models |
Category | Type Molded |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Through Hole |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case Axial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm) |
Capacitance | Manufacturer Size Code Y |
Tolerance ±10% | Features General Purpose |
Voltage - Rated 50 V |