150D473X0125A2B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
0.047 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 125 V Axial
150D473X0125A2B
DigiKey Part Number
150D473X0125A2B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
150D473X0125A2B
Description
CAP TANT 0.047UF 20% 125V AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
150D473X0125A2B Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
125 V