SMAJ530-M3/5A is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 7,338
Similar
Bourns Inc.
Similar
Littelfuse Inc.
MCC (Micro Commercial Components)
Image for SMAJ530-M3/5A is not available
SMAJ530-M3/5A
DigiKey Part Number
SMAJ530-M3/5A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ530-M3/5A
Description
TVS DIODE 477VWM 760VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
760V Clamp 400mA Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
400mA
Mfr
Power - Peak Pulse
300W
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
477V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
530V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
760V