Image for SMAJ130CA-E3/61 is not available
SMAJ130CA-E3/61
DigiKey Part Number
SMAJ130CA-E3/61GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ130CA-E3/61GICT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ130CA-E3/61GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ130CA-E3/61
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
209V Clamp 1.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMAJ130CA-E3/61 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
300W
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Bidirectional Channels
1
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
130V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
144V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
209V