BZX384C4V3-G3-08 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 12,885
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 7,145
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
Similar
MCC (Micro Commercial Components)
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
onsemi
onsemi
Nexperia USA Inc.
Zener Diode 4.3 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-323
BZX384C4V3-G3-08
DigiKey Part Number
BZX384C4V3-G3-08-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX384C4V3-G3-08
Description
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 1 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Base Product Number
Power - Max
200 mW