BZX384B4V3-E3-18
DigiKey Part Number
BZX384B4V3-E3-18GITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZX384B4V3-E3-18GICT-ND - Cut Tape (CT)
BZX384B4V3-E3-18GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX384B4V3-E3-18
Description
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323
Detailed Description
Zener Diode 4.3 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323
Category
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 1 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Supplier Device Package
SOD-323
Tolerance
±2%
Base Product Number
Power - Max
200 mW