BZX384C10-G3-18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 3,392
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 1,622
Datasheet
In Stock: 48
In Stock: 236
In Stock: 148
Similar
Diodes Incorporated
Similar
Central Semiconductor Corp
In Stock: 65
Diodes Incorporated
onsemi
In Stock: 728
onsemi
In Stock: 66
Zener Diode 10 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-323
BZX384C10-G3-18
DigiKey Part Number
BZX384C10-G3-18-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX384C10-G3-18
Description
DIODE ZENER 10V 200MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 nA @ 7 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Supplier Device Package
SOD-323
Tolerance
±5%
Base Product Number
Power - Max
200 mW