RCG06034K70JNEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 272,213
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 5,719
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
Direct
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Upgrade
Panasonic Industry
YAGEO
4.7 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
RCG06034K70JNEA
DigiKey Part Number
541-1802-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCG06034K70JNEA
Description
RES 4.7K OHM 5% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RCG06034K70JNEA Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Part Status
Active
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)