CRCW06034K70JNEAIF
DigiKey Part Number
541-CRCW06034K70JNEAIFTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW06034K70JNEAIFCT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW06034K70JNEAIFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW06034K70JNEAIF
Description
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 kOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
CRCW06034K70JNEAIF Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)