ILBB1210ER600V
DigiKey Part Number
541-ILBB1210ER600VTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-ILBB1210ER600VCT-ND - Cut Tape (CT)
541-ILBB1210ER600VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILBB1210ER600V
Description
FERRITE BEAD 60 OHM 1210 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
60 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 1210 (3225 Metric) 400mA 300mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ILBB1210ER600V Models
Category
Current Rating (Max)
400mA
Manufacturer
Vishay Dale
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.059" (1.50mm)
Impedance @ Frequency
60 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)