IHLP3232DZER3R3M8A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 7
Datasheet
3.3 µH Shielded Inductor 10.6 A 16.48mOhm Max Nonstandard
IHLP3232DZER3R3M8A
DigiKey Part Number
541-IHLP3232DZER3R3M8ATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLP3232DZER3R3M8ACT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLP3232DZER3R3M8ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP3232DZER3R3M8A
Description
FIXED IND 3.3UH 10.6A 16.48 MOHM
Detailed Description
DC Resistance (DCR)
16.48mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
23MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 180°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Current - Saturation (Isat)
11.8A
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)