IHLP3232CZER1R5M11
DigiKey Part Number
541-IHLP3232CZER1R5M11TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLP3232CZER1R5M11CT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLP3232CZER1R5M11DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP3232CZER1R5M11
Description
FIXED IND 1.5UH 12.5A 9.94 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µH Shielded Molded Inductor 12.5 A 9.94mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IHLP3232CZER1R5M11 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
9.94mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
35MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
11.3A