ERC70475K00FKEK500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
475 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERC70475K00FKEK500
DigiKey Part Number
541-ERC70475K00FKEK500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERC70475K00FKEK500
Description
RES 475K OHM 1% 3/4W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)