ERC653K9200FKEB500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.92 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERC653K9200FKEB500
DigiKey Part Number
541-ERC653K9200FKEB500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERC653K9200FKEB500
Description
RES 3.92K OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)