CRCW25124K99FKEH is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 24,333
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Similar
TE Connectivity Passive Product
4.99 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW25124K99FKEH
DigiKey Part Number
CRCW25124K99FKEH-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW25124K99FKEH
Description
RES SMD 4.99K OHM 1% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW25124K99FKEH Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)