CRCW251230R0JNTG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 4,740
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Panasonic Industry
YAGEO
30 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW251230R0JNTG
DigiKey Part Number
CRCW251230R0JNTG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW251230R0JNTG
Description
RES SMD 30 OHM 5% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW251230R0JNTG Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)