CRCW0603220RJNEB is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 55,206
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
Direct
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
220 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW0603220RJNEB
DigiKey Part Number
541-CRCW0603220RJNEBTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW0603220RJNEBCT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW0603220RJNEBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0603220RJNEB
Description
RES SMD 220 OHM 5% 1/8W 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW0603220RJNEB Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)