CMF7027K000JKEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Similar
Datasheet
Parametric Equivalent
Similar
YAGEO
27 kOhms ±5% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF7027K000JKEB
DigiKey Part Number
CMF7027K000JKEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF7027K000JKEB
Description
RES 27K OHM 1.75W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF7027K000JKEB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)