CMF658K4500BHRE70 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
8.45 kOhms ±0.1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF658K4500BHRE70
DigiKey Part Number
CMF658K4500BHRE70-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF658K4500BHRE70
Description
RES 8.45K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF658K4500BHRE70 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)