CMF651R0000JKEK11 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | CMF651R0000JKEK11-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CMF651R0000JKEK11 |
Description | RES 1 OHM 1.5W 5% AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 Ohms ±5% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CMF651R0000JKEK11 Models |
Category | Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 175°C |
Packaging Bulk | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm) |