CMF60750R00FHR6 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
In Stock: 93
750 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF60750R00FHR6
DigiKey Part Number
CMF60750R00FHR6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60750R00FHR6
Description
RES 750 OHM 1W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF60750R00FHR6 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)