CMF552K2100FKEB70 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 827
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Direct
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Similar
2.21 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF552K2100FKEB70
DigiKey Part Number
CMF552K2100FKEB70-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF552K2100FKEB70
Description
RES 2.21K OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF552K2100FKEB70 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)