CMF07680K00JNEB is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
680 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF07680K00JNEB
DigiKey Part Number
CMF07680K00JNEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF07680K00JNEB
Description
RES 680K OHM 1/2W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF07680K00JNEB Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)