CMF0722R000GNEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
22 Ohms ±2% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF0722R000GNEK
DigiKey Part Number
CMF0722R000GNEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF0722R000GNEK
Description
RES 22 OHM 1/2W 2% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF0722R000GNEK Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)