NOMCT16031003BT1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 5,376
Datasheet
100k Ohm ±0.1% 100mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
NOMCT16031003BT1
DigiKey Part Number
NOMCT16031003BT1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NOMCT16031003BT1
Description
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 16SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Resistor-Ratio-Drift
±5ppm/°C
Manufacturer
Number of Pins
16
Series
Power Per Element
100mW
Packaging
Tape & Reel (TR)
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
100k
Package / Case
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Tolerance
±0.1%
Supplier Device Package
16-SOIC
Number of Resistors
8
Size / Dimension
0.390" L x 0.154" W (9.91mm x 3.91mm)
Resistor Matching Ratio
±0.025%
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)