M55342K08B126ART5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 0
Datasheet
126 Ohms ±0.1% 0.8W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Military, Non-Inductive Thin Film
M55342K08B126ART5
DigiKey Part Number
764-M55342K08B126ART5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M55342K08B126ART5
Description
M55342K 100PPM 2010 126 0.1% R T
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Series
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Part Status
Active
Size / Dimension
0.209" L x 0.098" W (5.31mm x 2.49mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.033" (0.84mm)
Tolerance
Number of Terminations
2
Power (Watts)
Failure Rate
R (0.01%)