M55342E08B126ARWS
DigiKey Part Number
764-M55342E08B126ARWS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M55342E08B126ARWS
Description
RES SMD 126 OHM 0.1% 0.8W 2010
Detailed Description
126 Ohms ±0.1% 0.8W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Military, Non-Inductive Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M55342E08B126ARWS Models
Category
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Series
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Packaging
Tray
Size / Dimension
0.209" L x 0.098" W (5.31mm x 2.49mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.033" (0.84mm)
Failure Rate
R (0.01%)