VY2392M43Y5US63V0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 176
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Similar
WEC
KEMET
KEMET
3900 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY2392M43Y5US63V0
DigiKey Part Number
BC2707-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2392M43Y5US63V0
Description
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY2392M43Y5US63V0 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.433" Dia (11.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)