VY2392M43Y5US63V7
VY2392M43Y5US63V7
DigiKey Part Number
BC2358-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2392M43Y5US63V7
Description
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U
Detailed Description
3900 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
EDA/CAD Models
VY2392M43Y5US63V7 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.433" Dia (11.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)