VY2152M29Y5VS63V5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
1500 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
VY2152M29Y5VS63V5
DigiKey Part Number
VY2152M29Y5VS63V5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2152M29Y5VS63V5
Description
CAP CER 1500PF 440VAC Y5V
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY2152M29Y5VS63V5 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)