S332Z39Y5VP6UK5R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3300 pF -20%, +80% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
S332Z39Y5VP6UK5R
DigiKey Part Number
S332Z39Y5VP6UK5R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S332Z39Y5VP6UK5R
Description
CAP CER 3300PF 2KV Y5V RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
S332Z39Y5VP6UK5R Models
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Tolerance
-20%, +80%