S332Z29Y5VN6UJ5R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3300 pF -20%, +80% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
S332Z29Y5VN6UJ5R
DigiKey Part Number
S332Z29Y5VN6UJ5R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S332Z29Y5VN6UJ5R
Description
CAP CER 3300PF 1KV Y5V RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
S332Z29Y5VN6UJ5R Models
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Active
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)