S332Z29Y5VN6TJ5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
3300 pF -20%, +80% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
S332Z29Y5VN6TJ5R
DigiKey Part Number
S332Z29Y5VN6TJ5R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S332Z29Y5VN6TJ5R
Description
CAP CER 3300PF 1KV Y5V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
S332Z29Y5VN6TJ5R Models
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial, Disc
Part Status
Active
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)