S222M33Z5UP63K5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
2200 pF ±20% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
S222M33Z5UP63K5R
DigiKey Part Number
S222M33Z5UP63K5R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S222M33Z5UP63K5R
Description
CAP CER 2200PF 2KV Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Radial, Disc
Tolerance
±20%