PR01000106800JR500 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PR01000106800JR500 |
Description | RES 680 OHM 5% 1W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 680 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PR01000106800JR500 Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety |
Series | Temperature Coefficient ±250ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -55°C ~ 200°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |