MKP383291100JF02W0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
9100 pF Film Capacitor 350V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
MKP383291100JF02W0
DigiKey Part Number
MKP383291100JF02W0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKP383291100JF02W0
Description
CAP FILM 9100PF 5% 1KVDC RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
350V
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)