MBB0207CC4750FC100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 2,271
Datasheet
Vishay Dale
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
475 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
MBB0207CC4750FC100
DigiKey Part Number
MBB0207CC4750FC100-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBB0207CC4750FC100
Description
RES 475 OHM 0.6W 1% AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)