MBB02070C4750FCT00
DigiKey Part Number
BC3804CT-ND - Cut Tape (CT)
BC3804TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBB02070C4750FCT00
Description
RES 475 OHM 0.6W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
475 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)