MBB02070C6043FCT00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 671
Vishay Dale
Vishay Dale
In Stock: 100
604 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
MBB02070C6043FCT00
DigiKey Part Number
MBB02070C6043FCT00-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBB02070C6043FCT00
Description
RES 604K OHM 0.6W 1% AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)