MBB02070C6042DC100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Dale
60.4 kOhms ±0.5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
MBB02070C6042DC100
DigiKey Part Number
MBB02070C6042DC100-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBB02070C6042DC100
Description
RES 60.4K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power (Watts)
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)