K684K20X7RF5TL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Murata Electronics
In Stock: 477
KYOCERA AVX
0.68 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
K684K20X7RF5TL2
DigiKey Part Number
K684K20X7RF5TL2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K684K20X7RF5TL2
Description
CAP CER 0.68UF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K684K20X7RF5TL2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)