K684K20X7RF53H5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Similar
KEMET
KEMET
In Stock: 75
TDK
TDK
In Stock: 850
In Stock: 500
In Stock: 210
In Stock: 676
In Stock: 444
Murata Electronics
In Stock: 60
0.68 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
K684K20X7RF53H5
DigiKey Part Number
K684K20X7RF53H5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K684K20X7RF53H5
Description
CAP CER 0.68UF 50V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
K684K20X7RF53H5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.299" (7.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)