K680J15C0GK5UL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
KEMET
In Stock: 963
KEMET
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
68 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K680J15C0GK5UL2
DigiKey Part Number
K680J15C0GK5UL2-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K680J15C0GK5UL2
Description
CAP CER 68PF 200V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K680J15C0GK5UL2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.220" (5.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)