K331J15C0GF5UH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 880
TDK
In Stock: 798
Murata Electronics
In Stock: 177
Murata Electronics
330 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K331J15C0GF5UH5
DigiKey Part Number
K331J15C0GF5UH5-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K331J15C0GF5UH5
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K331J15C0GF5UH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)