D472M25Z5UH6TL2R is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
4700 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
D472M25Z5UH6TL2R
DigiKey Part Number
D472M25Z5UH6TL2R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D472M25Z5UH6TL2R
Description
CAP CER 4700PF 100V Z5U RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)