D103Z29Z5UH65L2R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
10000 pF -20%, +80% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
D103Z29Z5UH65L2R
DigiKey Part Number
D103Z29Z5UH65L2R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D103Z29Z5UH65L2R
Description
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
D103Z29Z5UH65L2R Models
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)