D103Z29Y5VH65J5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Datasheet
10000 pF -20%, +80% 100V Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
D103Z29Y5VH65J5R
DigiKey Part Number
D103Z29Y5VH65J5R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D103Z29Y5VH65J5R
Description
CAP CER 10000PF 100V Y5V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
D103Z29Y5VH65J5R Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.295" Dia (7.50mm)
Tolerance
-20%, +80%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)